Slide
tryb4
tryb4
tryb3

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

baner_niski
Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!
tryb2

Pomagamy chorym sierotom z Ukrainy!

Pomagamy chorym sierotom z Ukrainy!

ikona4

Placówka Opiekuńcza

ikona1

Sarny, Ukraina

ikona2

Pomoc socjalna

ikona3

Cel:
14 134zł z 20 000zł zebranych

... HISTORIA

W sercu Ukrainy, między Lwowem a Kijowem, leży miejscowość Sarny. To tutaj znajduje się Placówka Opiekuńcza z Internatem, która jest domem dla 157 porzuconych dzieci, z których wiele zmaga się z przewlekłymi chorobami. W miejscu, gdzie codziennie wyją syreny alarmowe i słychać odgłosy wybuchających rakiet, te dzieci przeżywają swój własny koszmar.

Codzienna walka o przetrwanie

Podopieczni sierocińca muszą stawiać czoła nie tylko swoim chorobom, ale także strachowi przed bombardowaniami. Wyjące od rana do wieczora syreny przeciwlotnicze zmuszają je do ukrywania się w piwnicy jednego z budynków ośrodka. Choć budynek sierocińca nie został zrujnowany, to jego ściany noszą ślady bombardowania, a pęknięcia wymagają pilnego remontu. Dzieci te żyją w ciągłym strachu, a ich codzienność toczy się w cieniu wojny.

Małe serduszka potrzebują pomocy

Wśród tych dzieci są maluchy z zespołem Downa, autyzmem, opóźnieniem sensomotorycznym, niepełnosprawnością ruchową, głuchotą oraz rozszczepem wargi. Potrzebują one specjalistycznej opieki i wsparcia, którego sami nie są w stanie sobie zapewnić. Choroby te wymagają stałej uwagi i odpowiednich środków, które są na wyczerpaniu. Najmłodsze dzieci mają zaledwie 3 lata, a najstarsze dopiero wchodzą w dorosłość, mierząc się z traumą i codziennymi wyzwaniami, które dla większości z nas są nie do wyobrażenia.

Twoja pomoc ma znaczenie

Aby choć trochę ułatwić ich los, chcemy zebrać najpotrzebniejsze rzeczy – środki higieniczne, odzież, zabawki oraz artykuły szkolne. Każdy gest wsparcia, każda złotówka przekazana na ten cel, to krok ku lepszej przyszłości dla tych dzieci.

Lista potrzeb:

 • Artykuły apteczne: leki na przeziębienie, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, witaminy, plastry, środki dezynfekujące
 • Środki czystości, chemia gospodarcza, proszki do prania
 • Środki higieniczne i kosmetyki: pampersy, podpaski, pasty do zębów, mydła w płynie, szampony, papier toaletowy, ręczniki papierowe
 • Pościel
 • Odzież (nowa): rajstopy (3-15 lat), bielizna, skarpetki dziecięce (rozm. 30-39), sportowe komplety
 • Artykuły szkolne i plastyczne: przybory matematyczne, zeszyty, długopisy, ołówki, farby, papiery kolorowe, plastelina, kredy kolorowe, kolorowanki
 • Tablice szkolne (korkowa, magnetyczna)
 • Zestawy Lego, zabawki kreatywne, puzzle
 • Zabawki sensoryczne, akcesoria do rehabilitacji (piłki, wałki, etc.)
 • Żywność – produkty spożywcze sypkie (ryż, makaron, kasze)
 • Projektor (projektor pozwoli na kontynuowanie nauki nawet w czasie bombardowań, kiedy światła muszą być wyłączane, dzięki niemu lekcje będą wyświetlane na ścianie)

Jeśli Twoja firma ma możliwość przekazania (nowych lub używanych, ale sprawnych) sprzętów biurowych, jak: komputer, laptop, drukarka, rzutnik, tablica – taka pomoc będzie również nieoceniona. W tym celu prosimy o kontakt z naszą fundacją.

Dary rzeczowe można dostarczyć osobiście na miejsce zbiórki (Warszawa Wilanów), prosimy o wcześniejszy kontakt z koordynatorką zbiórki, Anną, tel. 608 027 660.

Prosimy o nieprzynoszenie rzeczy używanych i zdekompletowanych.

Razem możemy więcej

Te dzieci zasługują na to, by dorastać w pokoju i bezpieczeństwie. Z Twoją pomocą możemy sprawić, że choć na chwilę ich życie stanie się łatwiejsze. 

Pomóż nam stworzyć dla nich bezpieczne i przyjazne warunki, w których będą mogły choć na chwilę zapomnieć o wojennej rzeczywistości i poczuć się jak każde inne dziecko na świecie!

14 134zł z 20 000zł zebranych

Organizatorzy zbiórki

Logo
fundacja_OO

Sponsorzy

Partnerzy

Wpłaty

Anonim

2024-06-10

Kwota przekazana
1 000zł

Anonim

2024-07-01

Kwota przekazana
1 000zł

Anonim

2024-07-09

Kwota przekazana
1 000zł

Anonim

2024-06-06

Kwota przekazana
500zł

Barbara Dubicka-Kaczmarczyk

2024-06-03

Kwota przekazana
500zł

Add Comment

Skip to content