Slide
tryb4
tryb4
tryb3

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

baner_niski
Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!
tryb2

Lena i jej walka o marzenia

Lena i jej walka o marzenia

ikona4

Lena Gąszczak

ikona1

Polska, Solarnia

ikona2

Pionizator

ikona3

Cel:
10 320zł z 10 000zł zebranych

... HISTORIA

Każdy rodzic marzy, by jego dziecko było zdrowe, szczęśliwe, prawidłowo się rozwijało, realizowało swoje pasje i zainteresowania.

O czym marzą rodzice Leny? By maksymalnie usprawnić funkcjonowanie swojej córki przez udział w rehabilitacji i turnusach. O specjalistycznym sprzęcie, dzięki którym będzie mogła się przemieszczać i samodzielnie stać.

Walka od pierwszych chwil życia

„Lena i jej siostra bliźniaczka, przyszły na świat zbyt wcześnie, w 29 tygodniu ciąży. Lenka ważyła 1160 g, mając 42 cm. W trzeciej dobie życia nastąpiło zatrzymanie akcji serca, które spowodowało wylewy krwi do mózgu III i IV stopnia oraz wodogłowie pokrwotoczne.

Nasza córka cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego, ma obustronny niedowład kończyn. Po drugim roku życia pojawiła się także padaczka. Jej codzienność wypełniona jest rehabilitacjami i specjalistyczną opieką medyczną.

W styczniu tego roku okazało się, że z powodu szybko postępującej dysplazji bioder, pilnie musi przejść kosztowną operację, aby zapobiec przykurczom kolan. Operacja polegała na osteotomii, czyli nacięciu kości, ustawieniu ich w odpowiedni sposób i ustabilizowania za pomocą specjalnej płytki. Zabieg odbył się w Paley European Institute w Warszawie i wiązał się z dodatkowym cierpieniem dla naszej córeczki, dodatkowymi miesiącami rehabilitacji, a także dodatkowymi kosztami…

Codzienne wyzwania i marzenia

Pomimo licznych trudności, Lena nie traci ducha. Jest wesołą i pełną energii dziewczynką, która każdego dnia zaraża swoim uśmiechem wszystkich wokół. Dzięki wsparciu bliskich i przyjaciół, stawia czoła codziennym wyzwaniom, marząc o tym, aby móc biegać, tańczyć i uczestniczyć w zajęciach tanecznych jak inne dzieci. Trudno jej zrozumieć, dlaczego ona nie może. Cały czas wierzy, że kiedyś to się uda, że będzie mogła pójść na zajęcia taneczne i aktywnie w nich uczestniczyć.

Marzenia jednych są na wyciągnięcie ręki, innych sięgają zbyt daleko, by móc je zrealizować. Wiemy, że z Waszą pomocą możemy spełnić marzenia naszej córeczki i stworzyć dla niej najlepsze warunki. Do tego potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Najpilniejszą potrzebą po operacji jest zakup pionizatora, w którym córka musi być pionizowana godzinę dziennie. Korzystanie z tego sprzętu podtrzyma efekty zabiegu i intensywnej rehabilitacji, która właśnie się zakończyła, poprawi krążenie krwi, ułatwi trawienie oraz pomoże uniknąć bolesnych odleżyn. Dzięki systematycznej pionizacji i ćwiczeniom nasza Lena postawi kiedyś swój pierwszy krok, wszyscy w to wierzymy!

Apel o pomoc

Każdy Twój wkład, niezależnie od jego wielkości, ma dla nas ogromne znaczenie. Pomóżcie naszej córce stać się bardziej samodzielną i zbliżyć się do spełnienia marzeń, by mogła cieszyć się dzieciństwem, jak jej siostra bliźniaczka.”

Monika i Mateusz Gąszczak, rodzice

10 320zł z 10 000zł zebranych

Organizator zbiórki

Logo

Sponsorzy

Partnerzy

Wpłaty

Anonim

2024-04-26

Kwota przekazana
1 000zł

Michal

2024-05-20

Kwota przekazana
500zł

Jan Krzysztof Pięta

2024-05-20

Kwota przekazana
500zł

Tomasz

2024-05-20

Kwota przekazana
500zł

Anonim

2024-05-14

Kwota przekazana
250zł

Add Comment

Skip to content