Slide
tryb4
tryb4
tryb3

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

baner_niski
Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!
tryb2

Dajmy Klarze szansę na lepsze jutro

Dajmy Klarze szansę na lepsze jutro!

ikona4

Klara Gryczka

ikona1

Polska, Brzeszcze

ikona2

Sprzęty rehablitacyjne

ikona3

Cel:
205zł z 50 000zł zebranych

... HISTORIA

Klara przyszła na świat w październiku 2021 roku, wnosząc do naszego życia ogromną radość. Jednak niedługo potem zaczęliśmy dostrzegać, że coś jest nie tak. Po serii badań okazało się, że nasza córeczka cierpi na rzadką chorobę metaboliczną – Zespół Smitha-Lemliego-Opitza (SLOS). To schorzenie sprawia, że organizm Klary nie wytwarza wystarczającej ilości cholesterolu, niezbędnego do prawidłowego rozwoju mózgu już w życiu płodowym.

Złożone problemy zdrowotne

Zespół SLOS to nie tylko brak cholesterolu. Towarzyszy mu szereg innych problemów zdrowotnych, w tym wada serca, wada stóp, cofnięta żuchwa, gotyckie podniebienie, polidaktylia (dodatkowe paluszki) oraz syndaktylia – zrośnięcie drugiego i trzeciego paluszka w stópkach. Nasza mała wojowniczka musi zmagać się z brakiem odruchu ssania, co zmusza ją do karmienia prosto do żołądka przez PEG-a.

Kosztowna rehabilitacja

Jedyną szansą na poprawę zdrowia i lepszy rozwój Klary jest intensywna i niestety bardzo kosztowna rehabilitacja oraz suplementacja cholesterolem sprowadzanym z zagranicy. Nasza córeczka ma zajęcia 8-10 razy w tygodniu, które obejmują fizjoterapię, zajęcia SI, sesje w komorze normobarycznej, zajęcia z neurologopedą oraz mikropolaryzację mózgu, mającą na celu pobudzenie jego pracy.

Turnusy rehabilitacyjne i sprzęt

Kilka razy do roku Klara jeździ na turnusy rehabilitacyjne, które są niezbędne, ale ich koszt jest ogromny. Potrzebny jest również kosztowny sprzęt, który należy wymieniać w miarę wzrostu. Obecnie miesięczne koszty związane z rehabilitacją wynoszą od 10 do 15 tysięcy złotych. Niestety, sami nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich wydatków.

Małe kroki ku lepszemu

Klara, dzięki intensywnej pracy, robi postępy. Obecnie, mając 2,5 roku, zaczyna samodzielnie siedzieć i z pomocą potrafi utrzymać się w staniu. Aby kontynuować jej rozwój, konieczne jest zaopatrzenie w niezbędne sprzęty rehabilitacyjne, takie jak pionizator LORI, specjalistyczny wózek Kimba oraz siedzisko ortopedyczne Madita. Te urządzenia są niezbędne do zapewnienia Klarze odpowiednich warunków do dalszej rehabilitacji i kosztują łącznie około 50 000 złotych.

Prośba o wsparcie

Nadal uczymy się prosić o pomoc, co nie jest łatwe, ale robimy to dla ukochanego dziecka. Bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zapewnić Klarze tego, czego potrzebuje, aby mogła rozwijać się i cieszyć życiem jak inne dzieci. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie i już teraz z całego serca za nie dziękujemy!

Barbara i Grzegorz Gryczka – rodzice Klary

205zł z 50 000zł zebranych

Organizator zbiórki

Logo

Sponsorzy

Partnerzy

Wpłaty

Anonim

2024-07-08

Kwota przekazana
100zł

Anonim

2024-07-22

Kwota przekazana
50zł

Marcin

2024-07-06

Kwota przekazana
30zł

Anonim

2024-06-20

Kwota przekazana
25zł

Add Comment

Skip to content