Slide
tryb4
tryb4
tryb3

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

baner_niski
Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!
tryb2

Anna kontra Rak: Pomóżmy jej zwyciężyć!

Anna kontra Rak: Pomóżmy jej zwyciężyć!

ikona4

Anna Doroba

ikona1

Polska, Nowe Miasto

ikona2

Leczenie onkologiczne

ikona3

Cel:
23 142zł z 40 000zł zebranych

... HISTORIA

Mam na imię Anna. Jestem mamą 7-letniej Igi oraz Piotrusia-Aniołka, który w wieku 10 lat odszedł po długim i intensywnym leczeniu glejaka mózgu. Synek praktycznie nie doświadczył beztroskiego dzieciństwa, ponieważ zachorował w wieku niespełna 2 lat. Przeszedł 3 skomplikowane operacje głowy,  w tym 2 w Monachium oraz naświetlania protonowe. Nie sposób zliczyć, ile czasu spędziliśmy w szpitalu, na powikłaniach i leczeniu onkologicznym. Lekarze w Polsce nie dawali nam szans na wyzdrowienie, dlatego szukaliśmy leczenia za granicą. Z tego powodu zrezygnowałam z pracy zawodowej, by móc w pełni zaopiekować się chorym dzieckiem. Choroba synka zabrała mi praktycznie wszystko – sens życia, ukochane jedyne dziecko, marzenia, plany, zdrowie.

Choroba i walka Anny

Po śmierci Piotrusia myślałam, że onkologia, która towarzyszyła mi przez 8 lat pozostanie tylko wspomnieniem. Niestety tak się nie stało, w marcu 2023 roku wykryłam u siebie w prawej piersi guzka.

12 kwietnia przeszłam operację oszczędzającą w Szpitalu Kopernika w Łodzi. Niestety, po badaniach histopatologicznych okazało się, że guz był znacznie większy (4,5x3x2,3 cm), niż sugerowały badania USG i mammografia. Przed zabiegiem nie wykonano pełnej diagnostyki, mimo że cierpiałam na silny ból kręgosłupa i nie byłam w stanie samodzielnie położyć się na stole operacyjnym. Dopiero po operacji i analizie histopatologicznej okazało się, że zaatakowany został węzeł wartowniczy, co skłoniło lekarzy do przeprowadzenia scyntygrafii kości. Wynik tego badania ujawnił przerzuty do kręgosłupa w odcinku L3. To była dla mnie ogromna tragedia.

Droga do zdrowia – potrzebne wsparcie!

Od maja 2023 r. leczę się w WIM w Warszawie. Tutaj zadziałano bardzo profesjonalnie. Miałam pełną diagnostykę: PET, MRI, tomografię komputerową, po których stwierdzono liczne zmiany meta w całym kośćcu. Wdrożono leczenie Rybocyklib, radioterapia odcinka lędźwiowego i klatki piersiowej. Ze względu na liczne ogniska przerzutowe w całym kręgosłupie i czaszce, grożące złamaniem, unieruchomiono mnie gorsetem Jawetta. Dodatkowo mam wzmocnienie pod żuchwą, które stabilizuje odcinek szyjny. Z tego powodu oraz z powodu silnego bólu kości nie mogę samodzielnie funkcjonować. Potrzebuję stałej opieki, którą muszę sfinansować  z własnych pieniędzy. Dodatkowo muszę kupować z własnych środków lek  XGeva, który nie jest dostępny w mojej linii leczenia, więc nie jest refundowany przez NFZ. Po licznych konsultacjach medycznych mój  plan leczenia uwzględnia dodatkowo jeszcze sporo innych leków i suplementów, opiekę i pomoc psychologiczno-psychiatryczną, rehabilitacyjną, dietetyczną. Koszty miesięczne to ponad 3 tys. zł. Moje leczenie będzie trwało długo, nie wiadomo, czy zakończy się w Polsce, bo choroba jest zaawansowana.

Ale mam dla kogo żyć! Mam wspaniałą córeczkę , która w tym roku idzie do I klasy, męża, rodzinę która mnie wspiera. To dla nich wstaję każdego dnia z myślą, że dam radę! A  z synkiem spotkam się, ale jeszcze nie teraz. Mam nadzieję, że za długi czas. Teraz potrzebuję Waszej pomocy, by wygrać!

23 142zł z 40 000zł zebranych

Organizator zbiórki

Logo

Sponsorzy

Partnerzy

Wpłaty

Fundacja im.Św.Gezelina

2023-10-12

Kwota przekazana
2 000zł

Anonim

2023-10-30

Kwota przekazana
1 000zł

Anonim

2023-11-06

Kwota przekazana
500zł

Anonim

2023-10-18

Kwota przekazana
333zł

Katarzyna

2023-10-25

Kwota przekazana
300zł

Add Comment

Skip to content