Slide
tryb4
tryb4
tryb3

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

baner_niski
Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!
tryb2

Andżelika chce znów słyszeć świat!

Andżelika chce znów słyszeć świat!

ikona4

Andżelika

ikona1

Polska, Nowy Sącz

ikona2

Aparaty słuchowe

ikona3

Cel:
10 353zł z 10 000zł zebranych

... AKTUALIZACJA

20.12.2023. Andżelika już od dwóch tygodni cieszy się swoim nowym aparatem słuchowym 🙂 Parę słów od jej opiekunów: „Dziękujemy za finansowe wsparcie zakupu aparatów słuchowych dla naszej prześlicznej małej Andżeliki. Pomoc, jaką otrzymaliśmy, ułatwi nam codzienną pracę nad tym, aby jej dziecięcy uśmiech nie znikał. Andżelika będzie mogła poznawać słowa i komunikować się z otaczającym ją światem już nie tylko za pomocą słodkiego uśmiechu.” Jolanta i Tomasz, rodzice zastępczy.

... HISTORIA

Andżelika, nasza mała bohaterka, ma zaledwie 14 miesięcy, uśmiechem i spojrzeniem potrafi zaczarować otaczającą ją rzeczywistość. Za tą prześliczną buzią kryje się jednak niewyobrażalny ból i dramat. Jej krótka, trudna podróż życiowa przypomina nam o mocy, jaka kryje się w najmniejszych istotach.

Pół roku temu, w wieku 6 miesięcy, dziewczynka trafiła w krytycznym stanie do szpitala, walcząc z wirusem RSV. Jej stan był tak poważny, że przez 2 tygodnie musiała być zaintubowana, wielokrotnie traciła świadomość. Doszło do zapalenia płuc, neuroinfekcji i sepsy meningokokowej. W wyniku zakażenia groziła jej utrata całej gałki ocznej. Na szczęście okazało się, że operacja usunięcia oczka nie była konieczna.

Choroba ma swoją cenę…

Z pomocą lekarzy oddziału pediatrycznego Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi dziewczynka pokonała zakażenie, choroba zostawiła jednak po sobie bardzo poważne powikłania. Wchodząca dopiero w życie maleńka istota straciła wzrok w lewym oku i ma duży ubytek słuchu (głuchota ucha lewego, niedosłuch ucha prawego). Intensywne leczenie spowodowało również zapalenie żołądkowo-jelitowe wymagające karmienia specjalnym preparatem aminokwasowym.

To jednak tylko część jej smutnej historii. Po opuszczeniu szpitala kilkumiesięczna Andżelika nie wróciła do domu… Kolejne miesiące spędziła w domu dziecka w Łodzi, całkiem zostawiona przez rodziców biologicznych. Oprócz traumy związanej z trudnymi doświadczeniami szpitalnymi (zabiegami, bólem, podawaniem leków), musiała się zmierzyć z utratą domu i najbliższych sobie osób.

Nowy dom dla małej wojowniczki

Dzięki kampanii społecznej „Rodzina Jest Dla Dzieci” Andżelika od września przebywa w rodzinie zastępczej, gdzie w końcu odnalazła miłość, bezpieczeństwo i akceptację. Dziewczynka zauroczyła całą rodzinę. A nowi rodzice od początku byli pewni, że są gotowi zaopiekować się dzieckiem z niepełnosprawnością. Ich bezwarunkowa miłość okazała się silniejsza niż obawy związane z chorobą dziecka i jej konsekwencjami.

Andżelika jest przeurocza, mądra i bardzo energiczna – mówią jej opiekunowie – i bardzo zadowolona ze swojego nowego domu. Ale… jej problemy zdrowotne nadal są ogromne i wymagają natychmiastowej interwencji.

*Ze względu na możliwość adopcji w przyszłości nie publikujemy całego wizerunku Andżeliki.

Walka o słuch

Na chwilę obecną bardzo ważne jest zaopatrzenie dziewczynki w odpowiednie aparaty słuchowe. Jeśli nie nastąpi to szybko, mogą się pojawić problemy z mówieniem. W przypadku małego dziecka czas ma ogromne znaczenie!

Całkowity koszt aparatów słuchowych to 14 400 zł. NFZ dopłaca tylko część, pozostałą kwotę trzeba zapłacić z własnych środków.

Bardzo prosimy o pomoc. Ta mała wojowniczka jest tego warta i zasługuje na każdą pomoc! Nawet najmniejsza wpłata to kropla nadziei, że dziewczynka będzie mogła kontaktować się ze światem.

10 353zł z 10 000zł zebranych

Organizator zbiórki

Logo

Sponsorzy

Partnerzy

Wpłaty

Janusz Kabath

2023-12-02

Kwota przekazana
4 500zł

Anonim

2023-11-28

Kwota przekazana
1 000zł

Anonim

2023-11-30

Kwota przekazana
250zł

Anonim

2023-12-01

Kwota przekazana
200zł

Anonim

2023-11-28

Kwota przekazana
100zł

Add Comment

Skip to content