Slide
tryb4
tryb4
tryb3

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

baner_niski
Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!
tryb2

Biała laska i niezależność dla Agnieszki!

Biała laska i niezależność dla Agnieszki!

ikona4

Agnieszka Woźniak

ikona1

Polska, Warszawa

ikona2

Biała laska

ikona3

Cel:
4 919zł z 3 600zł zebranych

... AKTUALIZACJA

23.01.2024. Agnieszka od dzisiaj korzysta ze swojej nowej białej laski IO! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom!

... HISTORIA

Agnieszka to kobieta, która mimo niewidzenia potrafi dostrzec w życiu więcej niż wielu z nas. Odważna i niezależna, dzięki białej lasce przemierzała świat z pewnością, że mimo swojej niepełnosprawności, może żyć pełnią życia. Niestety, jej narzędzie do samodzielności zostało jej brutalnie odebrane i zniszczone przez bezwzględnych ludzi, którzy łamiąc białą laskę pozbawili ją tego, co dla nas wydaje się tak oczywiste – możliwości poruszania się i odczuwania świata.

Agnieszka: wyzwanie niepełnosprawności

Agnieszka od trzeciego roku życia ma bardzo duże kłopoty ze wzrokiem, spowodowane glejakiem nerwu wzrokowego i jego trwałym uszkodzeniem. Na jedno oko nic nie widzi, na drugie na niecałe 0,5 metra. Bez laski nie jest w stanie wyjść z domu. Czasem jest jej ciężko, czasem jest zmuszona prosić o pomoc, ale ci, co ją znają, wiedzą, że jest bardzo ambitna i zawsze dąży do celu. Na ile to możliwe, stara się być osobą niezależną, nie nadużywającą pomocy innych. Mimo pewnych ograniczeń, od wielu lat pracuje zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych, a prywatnie spełnia swoje marzenia, które niekiedy wydają się niemożliwe do zrealizowania, np. prowadziła samochód terenowy. Jej pasje: taniec i treningi na siłowni, pozwalają jej czerpać radość z życia i pokonywać codzienne wyzwania. Jej życiowe motto to: „NIE WIDZĘ PRZESZKÓD”.

Biała laska: klucz do samodzielności

Biała laska odgrywa ogromną rolę w życiu Agnieszki. Często zdarza się, że laska ulega zniszczeniu przez nieuważnych ludzi, a szczególnie kierowców i rowerzystów. W maju tego roku Agnieszka zorganizowała zbiórkę na swoją wymarzoną laskę IO niemieckiego producenta White Cane, którą cieszyła się zaledwie kilka miesięcy. Kilka dni temu straciła nie tylko swoją laskę, ale także cząstkę siebie, swoją niezależność i poczucie bezpieczeństwa. To, co dla nas jest drobnym narzędziem, dla Agnieszki jest jak stracone oczy.

Laska IO: nowa nadzieja dla Agnieszki

Dzięki nowej lasce IO Agnieszka może odzyskać swoją mobilność i samodzielność. Model ten wyróżnia się na tle standardowych lasek m.in. odpornością na bodźce zewnętrzne, łamanie, wyginanie, przydeptywanie. Laska IO jest nie tylko wyjątkowo trwała i stabilna, ale również lekka i ergonomiczna. Jej zakrzywiony uchwyt zapewnia komfort i odciąża nadgarstek, co jest kluczowe dla osoby aktywnie korzystającej z laski każdego dnia. IO posiada odblaskową folię dla bezpieczeństwa nocnego oraz dla lepszej widoczności dla otoczenia w ciągu dnia i o zmierzchu. Ponadto, posiadając opatentowany staw IO, laska elastycznie reaguje na zderzenia z przeszkodami, chroniąc przed uszkodzeniami.

Apel o wsparcie

Wasze wsparcie może uczynić ogromną różnicę w życiu Agnieszki. Razem możemy pomóc jej stanąć znowu mocno na nogach, cieszyć się każdym krokiem i każdym dniem z pełną samodzielnością. Wspólnie możemy sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem, pełnym zrozumienia i empatii dla osób z różnymi dysfunkcjami.

4 919zł z 3 600zł zebranych

Organizator zbiórki

Logo

Sponsorzy

Partnerzy

Wpłaty

Anonim

2023-12-18

Kwota przekazana
500zł

Anonim

2023-12-20

Kwota przekazana
280zł

Anonim

2023-12-18

Kwota przekazana
100zł

Andrzej Spula

2023-12-18

Kwota przekazana
100zł

Anonim

2023-12-18

Kwota przekazana
100zł

Add Comment

Skip to content