Slide
tryb4
tryb4
tryb3

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!

baner_niski
Wierzymy,
że Z WASZĄ POMOCĄ
możemy zmieniać
ŚWIAT!
tryb2

Komp1 – Technologia, która znacząco poprawia jakość życia seniorów

Współczesna technologia odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, a także w relacjach międzyludzkich. Dzięki smartfonom i tabletom, komunikacja przeniosła się na nowe, cyfrowe platformy, umożliwiając bliskim kontakt nawet z bardzo odległych miejsc.

Technologia komunikacyjna ma ogromny potencjał poprawy jakości życia osób starszych – grupy szczególnie narażonej na osamotnienie czy wykluczenie. Może ona zmniejszać uczucie samotności, depresji i skutkować lepszym ogólnym samopoczuciem, gdy jest używana do utrzymania kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy seniorzy opanują obsługę nowoczesnych urządzeń, technologia staje się dla nich źródłem pewności siebie i poczucia „połączenia”, „młodości” i bycia częścią „nowoczesnego świata”.

Projekt Komp1 to odpowiedź na wyzwania, z którymi borykają się osoby w podeszłym wieku w kontekście korzystania z nowoczesnej technologii. Dzięki niemu mogą one utrzymywać kontakt z bliskimi, uczestniczyć w ważnych wydarzeniach rodzinnych, bez konieczności nauki obsługi skomplikowanych urządzeń i wsparcia technicznego ze strony rodziny czy opiekunów.

Wyzwania technologiczne osób starszych

Typowe funkcje, z którymi starsi ludzie mają trudności, to:

  • Rozmiar tekstu i/lub ekranu oraz kontrasty kolorów: czytelność napisów czy obrazów na ekranie bywa utrudniona, szczególnie dla osób z ograniczeniami widzenia.

  • Zbyt wiele funkcji: zawiłość aplikacji czy stron internetowych może przytłaczać osoby starsze, ograniczając ich komfort korzystania, a czasem nawet rezygnację.

  • Ochrona danych i bezpieczeństwo: pamiętanie i zarządzanie hasłami, kilkustopniowe zabezpieczenia i aktualizacje, unikanie złośliwego oprogramowania czy rozpoznawanie oszustw online (phishing) może stanowić zbyt duże wyzwanie.

Prosta Obsługa Dzięki Komp1

Komp1 wyposażony jest tylko w jeden przycisk, którym można regulować głośność i włączać oraz wyłączać urządzenie. Posiada duży ekran z dobrym kontrastem oraz wyraźnym dźwiękiem. Nie posiada ekranu dotykowego, nazwy użytkownika, hasła ani zawiłych menu czy komunikatów o błędach. Jest to urządzenie typu plug and play (podłącz i używaj), które każdy jest w stanie obsłużyć, bez względu na wcześniejszą wiedzę lub umiejętności techniczne. Komp1 posiada wbudowany 4G, dzięki czemu jest gotowy do użycia zaraz po podłączeniu zasilania. Członkowie rodziny łączą się z nim za pomocą aplikacji Komp, gdzie mogą wysyłać zdjęcia, wiadomości i prowadzić rozmowy wideo.

komp1
komp1 2

Komfort dla seniorów

Komp1 to urządzenie stworzone specjalnie dla osób starszych, zaprojektowane z myślą o prostocie i wygodzie użytkowania. Można go używać w domu, w domach opieki, podczas krótkoterminowych pobytów w placówkach opiekuńczych oraz przez osoby cierpiące na demencję.  Dzięki stałemu kontaktowi z bliskimi, wspomaga seniorów w zachowaniu samodzielności i pozwala im dłużej cieszyć się życiem w swoim domu, w wielu przypadkach będąc alternatywą do stałej opieki w placówce. Z kolei u osób z trudnościami pamięciowymi i rozpoznawaniem bliskich, pomaga stymulować aktywność umysłową. Badania pokazują, że po każdej interakcji z rodziną seniorzy stawali się bardziej zrelaksowani i ożywieni.

Podsumowanie – zalety Komp1:

Komp1, dzięki tworzeniu warunków do cyfrowej bliskości z rodziną, może działać prewencyjnie przeciwko izolacji społecznej i samotności u osób starszych. Daje możliwość zaangażowania w większą liczbę aktywności i chwil ważnych dla rodziny, jak święta, urodziny, wycieczki, etc., które mogą przeżywać wspólnie.

Jest łatwiejszy w użyciu niż smartfony i tablety, duży ekran i pojedynczy przycisk są wygodne dla osób w podeszłym wieku, szczególnie z upośledzeniem wzroku.

Sprawia, że osoby starsze i ich bliscy czują się bezpieczniej: rodzina w każdej chwili może się połączyć, by za pośrednictwem wideo zobaczyć starszą osobę i sprawdzić jej samopoczucie.

Add Comment

Skip to content